Prawo autorskie — porady prawne

Szukasz porady prawnej na temat prawa autorskiego? Przeczytaj nasze wpisy, poruszające tę tematykę. Znajdziesz w nich dawkę fachowej wiedzy, z uwzględnieniem obecnego stanu prawnego. W przygotowanych artykułach uwzględniamy między innymi kwestie takie, jak zgoda na rozpowszechnianie wizerunku.
We wpisach wyjaśniamy wątpliwości prawa autorskiego, jednej z dyscyplin prawa cywilnego. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej profesjonalnie przygotowany artykuł nie zastąpi konsultacji z prawnikiem. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące konkretnego zagadnienia z obszaru prawa autorskiego, najlepszą opcją będzie kontakt z kancelarią prawną. Dzięki temu możliwe będzie uwzględnienie wszystkich indywidualnych okoliczności, których nie sposób uwzględnić we wpisach, a które bardzo często mają wpływ na przebieg sprawy i jej rozstrzygnięcie.

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku – czym jest i jak ją wycofać?

Prawo autorskie, Prawo cywilne|

Prawo autorskie oraz prawa pokrewne to gałęzie prawa, które są często obecne w pracy osób związanych z branżą kreatywną. Graficy, fotografowie, dziennikarze… Wszyscy oni na co dzień mają do czynienia z zagadnieniami takimi jak rozpowszechnianie wizerunku, dlatego powinni bardzo dobrze znać swoje prawa oraz obowiązki. Okazuje się jednak, że kwestie dotyczące prawa do wizerunku [...]