Odszkodowania Poznań

Jesteśmy kancelarią adwokacką udzielającą profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie dochodzenia odszkodowania karnego w Poznaniu. Skupiamy adwokatów z doświadczeniem oraz odpowiednim przygotowaniem, które pozwala zadbać o zadowolenie klientów na każdym etapie postępowania. Oferowana pomoc prawna w zakresie odszkodowań dotyczy m.in. przedprocesowej analizy roszczeń, sporządzania wniosków o unieważnienie decyzji, a także fachowego doradztwa prawnego w zakresie dochodzenia odszkodowania na terenie Poznania i okolic.

Odszkodowania Poznań

Nasza pomoc w zakresie odszkodowań:

 • dochodzenie odszkodowań lub zadośćuczynienia na etapie przedsądowym i sądowym,
 • przedprocesowa analiza roszczeń,
 • obsługa spraw sądowych przed sądami wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym (również przedprocesowa analiza roszczeń),
 • udział w negocjacjach ugodowych oraz opiniowanie i sporządzanie projektów ugód zarówno sądowych jak i pozasądowych,
 • badanie stanu prawnego, wynikającego z akt,
 • doradztwo np. w zakresie ochrony praw pasażerów,
 • reprezentacja klientów w postępowaniach administracyjnych,
 • sporządzanie pozwów do sądu cywilnego o zapłatę odszkodowania,
 • sporządzanie wniosków o unieważnienie decyzji,
 • udzielanie porad i opinii prawnych.
Opinie naszych klientów
 • Jeden z najlepszych prawników w Poznaniu. Wszystkie kwestie prawne dotyczące między innymi spraw cywilnych, rodzinnych, majątkowych i dotyczących prawa spółek wyjaśniane na bieżąco w sposób zrozumiały i przejrzysty. Wiedza, zaangażowanie jak i umiejetność przewidywania efektów planowanych działań na najwyższym poziomie.
  Z pełnym przekonaniem, godny polecenia fachowiec.

 • Bardzo polecamy Mecenasa Markiewicza. Podjął się pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy, którzy mieli problem z kartą pobytu i nabyciem nieruchomości. Dzięki jego zaangażowaniu, a przede wszystkim spokojowi i chłodnemu myśleniu wszystko udało się załatwić!

 • Z całego serca polecam kancelarię Pana Krzysztofa. Pełen profesjonalizm, rzetelne i indywidualne podejście do sprawy. Bardzo dobry adwokat oraz negocjator. Bez zastanowienia powierzyłbym mu kolejną sprawę ;)

 • Zwrócenie się z naszą sprawą do Kancelarii Adwokackiej Mec. Bartosza Mroczyńskiego to był strzał w 10tkę. Wspaniały adwokat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu jak sprawnie został rozwiązany nasz problem dotyczący spraw cudzoziemców. Polecam z całego serca.
 • Serdecznie polecam. Pełen profesjonalizm. Widać ogrom wiedzy jaki pan Mecenas posiada oraz zaangażowanie. W każdej chwili mogłem zadzwonić do Pana Bartłomieja i za każdym razem zostałem wysłuchany i odpowiednio pokierowany. Sprawa karna rozwiązana pomyślnie (chociaż była dość skomplikowana ). Widzę bardzo dużą różnicę na tle innych prawników, z którymi miałem do czynienia. Na pewno w razie potrzeby tutaj wrócę.

Odszkodowania - Poznań i okolice

Nasza kancelaria adwokacka wyróżnia się nie tylko bogatym doświadczeniem, ale również profesjonalizmem i zaangażowaniem w każdą sprawę. Specjalizujemy się w obszarze odszkodowań, co oznacza, że posiadamy szeroką wiedzę prawniczą oraz umiejętności niezbędne do skutecznego reprezentowania naszych klientów. W kwestii dochodzenia odszkodowania stawiamy na transparentność działań i jasną komunikację z klientem na wszystkich etapach procesu. Badamy każdy aspekt uzyskania odszkodowania, dążąc do jak najkorzystniejszego rozwiązania sprawy i satysfakcji klienta.

Kancelaria odszkodowawcza Poznań - pomoc prawna

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii adwokackiej, gdzie dochodzenie odszkodowania staje się proste i skuteczne. Gwarantujemy najwyższą jakość usług, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Nasz zespół ekspertów wykorzystuje różnorodne strategie prawne i negocjacyjne, zawsze działając w Twoim interesie. Dzięki naszemu profesjonalizmowi, skuteczności i dbałości o każdy szczegół, możesz być pewien osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów i pomyślnego przebiegu sprawy. Podchodzimy do każdej sprawy z pełnym zaangażowaniem, oferując kompleksową pomoc prawną. Skorzystaj z naszych usług, aby uzyskać wsparcie w dochodzeniu odszkodowania w Poznaniu i okolicach – Twoje zadowolenie jest naszym priorytetem!

Szkody prenatalne - wrongful life

Szkody prenatalne — wrongful life/birth/conception

Szkody prenatalne — wrongful life/birth/conception Szkody prenatalne to wydarzenia, które zaistniały przed narodzinami dziecka. Dzielimy...

Odszkodowanie - najczęściej zadawane pytania

Kiedy skorzystać z pomocy prawnej w odszkodowaniach?

Istnieją trudne sytuacje, kiedy jest możliwe, że osoba poszkodowana napotka trudności w skutecznym prowadzeniu procesu przeciwko firmie ubezpieczeniowej, jeśli nie skorzysta z pomocy kancelarii prawnej. Ubezpieczyciel dysponuje zespołem ekspertów o bogatym doświadczeniu i wiedzy. W takim kontekście szanse na uzyskanie odszkodowania są znikome bez wsparcia prawnika specjalizującego się w tej dziedzinie. Decyzja o skorzystaniu z usług takiego prawnika często wiąże się z rozważeniem

Jakie są koszty pomocy prawnej w odszkodowaniach?

Przed formalizacją umowy z kancelarią prawną specjalizującą się w dochodzeniu odszkodowań, strony omawiają nie tylko szczegóły współpracy, ale także ustalają wysokość opłat związanych z usługami adwokackimi. Podczas kalkulacji kosztów brane są pod uwagę m.in.:

 • złożoność sprawy i jej stopień rozbudowania, z uwzględnieniem ewentualnych koniecznych postępowań, np. karnego i cywilnego w ramach różnych aspektów sprawy,
 • ilość pracy wymagana od prawnika,
 • potencjalna kwota odszkodowania, która może zostać uzyskana.

Ile czasu trwa sprawa o odszkodowanie?

To zależy od charakteru twojej sprawy. Jeśli jest to sprawa komunikacyjna, proces potrwa znacznie krócej niż w przypadku takich sytuacji jak np. poślizgnięcie się na nieodśnieżonym chodniku. Jeśli odniosłeś niewielkie i proste obrażenia, twój przypadek zostanie zakończony szybciej niż w sytuacji, gdy doznałeś poważniejszych i bardziej złożonych urazów ciała. Zazwyczaj w fazie polubownej procedura trwa od 3 do 6 miesięcy, natomiast w fazie sądowej może potrwać od roku do 2 lat. W przypadkach o szczególnym stopniu skomplikowania lub wysokich roszczeniach postępowanie sądowe może się wydłużyć do 3-4 lat, a w skrajnych nawet do 5 lat.

Jakie są dodatkowe koszty w sprawach o odszkodowania?

W kontekście wydatków w sprawach dotyczących odszkodowań aspekt finansowy nie ogranicza się jedynie do pomocy prawnej. Wniesienie pozwu wiąże się z natychmiastowym uiszczeniem określonej opłaty. Jej wysokość zależna jest od kilku czynników, takich jak wartość przedmiotu sporu (WPS), czyli kwota dochodzona bez wliczania odsetek, oraz tryb rozpatrywania sprawy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyróżniamy różne rodzaje opłat:

 • Opłata stała – pobierana w jednej stałej kwocie, niezależnie od WPS. Jej wartość nie może być niższa niż 30 zł i nie wyższa niż 5 000 zł.
 • Opłata stosunkowa – stanowi 5% kwoty WPS przekraczającej 20 000 zł (lub wartości przedmiotu zaskarżenia w przypadku apelacji), przy czym górny limit tej stawki wynosi 200 000 zł.
 • Opłata podstawowa – ustalona na poziomie 30 zł, stosowana w przypadkach, gdy przepisy nie przewidują opłat stosunkowych, stałych ani tymczasowych dla danej sprawy.
 • W uproszczonym postępowaniu sądowym, kiedy dochodzone roszczenia nie przekraczają 10 000 złotych, opłaty wahają się od 30 zł w górę.

Czy mogę się starać o odszkodowanie przed zakończeniem leczenia?

Tak, jest to nawet wskazane w takiej sytuacji. Im więcej czasu minie od zdarzenia, tym trudniej będzie udowodnić doznane szkody, co w rezultacie może skończyć się otrzymaniem niższego odszkodowania.

Jakie mam szansę na uzyskanie odszkodowania?

Jeśli nie jesteś jedynym sprawcą zdarzenia – na przykład jeśli jesteś pasażerem samochodu, który był zaangażowany w wypadek, lub doznałeś szkody w wyniku potknięcia się na nierównym chodniku, albo miałeś wypadek w miejscu pracy z powodu zaniedbań pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy – i jeśli twoja sprawa nie przedawniła się, masz pełne szanse na otrzymanie odszkodowania.

Czy jeśli sprawca wypadku kierujący samochodem zbiegł z miejsca zdarzenia, należy mi się odszkodowanie?

Tak, w takim wypadku osoba poszkodowana otrzymuje odszkodowanie. Wysokość takiego odszkodowania jest taka sama, jak w przypadku, kiedy sprawca jest znany, różni się natomiast instytucja, która wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej.

Czy w przypadku doznania obrażeń nie z mojej winy należy mi się odszkodowanie, pomimo braku wykupionego ubezpieczenia?

Jeśli nie ponosisz winy za to zdarzenie, nie byłeś jego sprawcą, to przysługuje ci odszkodowanie. Nie ma znaczenia czy osoba poszkodowana była ubezpieczona, ponieważ odszkodowanie jest wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy odpowiedzialnego za zdarzenie.