Loading...
Rozwód Poznań

Sprawy rozwodowe – nasze doświadczenie

Jako kancelaria adwokacka specjalizujemy się w sprawach między innymi z zakresu prawa rodzinnego. Do tego zaliczają się przede wszystkim sprawy rozwodowe, które wymagają dużej uwagi i dokładnego rozpatrywania każdego przypadku. Właśnie dlatego do każdego klienta i do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie – analizując wszystkie konieczne aspekty i zapewniając fachową pomoc i doradztwo w tym zakresie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie rozpatrywać również trudniejsze przypadki tak, aby klient, który się do nas zgłosi, mógł bez obaw przejść przez rozwód. Nasza siedziba mieści się w Poznaniu, ale działamy również w pobliskich miejscowościach.

Kancelaria prawna Poznań

Nasza kancelaria to zespół doświadczonych w doradztwie prawnym adwokatów. Profesjonalnie podchodzimy do każdej sprawy, a zwłaszcza w przypadku tych trudnych dla klienta sprawach, jak np. rozprawa rozwodowa, pomagamy przejść przez ten trudny czas. Zawsze staramy się wspólnie znaleźć skuteczne rozwiązania, które pomogą klientom i ich rodzinom.

Dowiedz się więcej
Obszary praktyk kancelarii adwokackiej

Świadczymy pomoc prawną z szerokiego zakresu, jedną z naszych specjalizacji są sprawy rozwodowe. Mamy świadomość, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego zawsze podchodzimy z profesjonalizmem. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach takich jak rozwód. Poznań, Oborniki Wielkopolskie i okolice to obszar, w jakim działamy.

Dowiedz się więcej
Adwokaci z Poznania - siedziba kancelarii adwokackiej

Nasza kancelaria adwokacka znajduje w centrum Poznania, na Wzgórzu Św. Wojciecha, w sąsiedztwie Starego Rynku. W promieniu kilkuset metrów od naszej siedziby umiejscowiona znajduję się Prokuratura oraz większość poznańskich sądów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzin w naszej siedzibie!

Dowiedz się więcej

MASZ PYTANIA ODNOŚNIE ROZWODU? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dowiedz się więcej

SIEDZIBA KANCELARII ADWOKACKIEJ

Siedziba kancelarii adwokackiej znajduje się w Poznaniu, przy ul. św. Wojciech 10/7. Kancelaria posiada również swój oddział w Złotowie. Jednakże nie ograniczamy się w naszej działalności tylko do tych obszarów. Działamy również w pobliskich miejscowościach, takich jak Oborniki Wielkopolskie, Swarzędz, Środa Wielkopolska, Grodzisk Wielkopolski, Luboń, Pobiedziska czy Murowana Goślina. Dlatego jeśli chcesz otrzymać pomoc prawną w sprawie takiej jak rozwód, Poznań nie będzie jedynym miastem, w którym możesz ją od nas otrzymać.

Rozprawy, które mogą trwać przez długi czas to właśnie m.in. rozwody. Poznań z tego powodu jest najkorzystniejszą lokalizacją, jednak pobliskie miasta również będą odpowiednie.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

Podział majątku po rozwodzie – o czym należy wiedzieć?

Jeśli chodzi o podział majątku wspólnego małżonków, jest to jedna z najbardziej skomplikowanych spraw, zarówno prawnie, jak i w rzeczywistym przebiegu. Podział majątku może zostać ustalony między małżonkami, czyli polubownie, lub może zostać rozstrzygnięty na drodze sądowej. Dowiedz się, co oznacza ustawowa wspólność majątkowa małżeńska.

Ubezwłasnowolnienie alkoholika – kiedy jest to możliwe i jak to zrobić?

Kiedy działanie osoby uzależnionej może przynieść konsekwencje dla jego bliskich, możliwe jest ubezwłasnowolnienie alkoholika, które następuje na wniosek członków jego rodziny. Co ma na celu ta procedura i jak ją przeprowadzić? Czy przymusowe leczenie odwykowe jest możliwe? Dowiesz się z tego artykułu!

Każdą sprawę rozwodową prowadzimy tak jak sami chcielibyśmy, aby nas obsłużono. Mamy świadomość tego, że kwestie, z którymi przychodzą Państwo do nas są dla Państwa najważniejsze.

Adwokat Bartłomiej Markiewicz
Prowadzę sprawy rozwodowe od wielu lat, z doświadczenia wiem, że profesjonalizm i zaangażowanie to najważniejsze czynniki, które wpływają na końcowy sukces.
Adwokat Krzysztof Śpiewak

Jak wziąć rozwód?

Podjęcie decyzji o rozwodzie często nie jest łatwe, dlatego należy zacząć właśnie od tego. Taka decyzja musi być dobrze przemyślana, najlepiej na spokojnie i bez emocji. Kiedy już zyskasz pewność, że chcesz ubiegać się o rozwód możesz przejść do dalszych kroków. Przede wszystkim przydatna może być w każdej sytuacji prawnej pomoc adwokata. Wyjaśni on na spokojnie całą procedurę i pomoże w jej zrozumieniu. Do otrzymania rozwodu konieczne jest dojście do całkowitego zerwania więzi między małżonkami, czyli brak więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej. Sięgając pomocy prawnika, możesz być pewny, że wszelkie formalności zostaną dopełnione, a cały proces przebiegnie prawidłowo.

Gdzie złożyć pozew o rozwód?

Pozew o rozwód należy złożyć do sądu okręgowego, na terenie okręgu, który ostatnio małżonkowie zamieszkiwali, jeśli przynajmniej jeden małżonek nadal go zamieszkuje. Jeśli natomiast oboje nie zamieszkują już tego okręgu, należy złożyć taki wniosek do sądu okręgowego, gdzie mieszka strona pozwana. Jeśli jednak ku temu również występują jakieś przeszkody, może być to sąd okręgowy na terenie zamieszkania powoda.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozwodu?

Dokumenty składane przy rozwodzie dzielą się na obowiązkowe i fakultatywne. Do obowiązkowych należy przede wszystkim skrócony odpis aktu małżeństwa, a także odpisy aktów urodzenia małoletnich dzieci z tego małżeństwa. Dokumenty fakultatywne to te, które mogą stanowić dowód w procesie.

Adwokat zajmujący się sprawami rozwodowymi

Prawnik Adwokat Grodzisk Wielkopolski
Przejdź do góry