Kancelaria frankowa Poznań - zobacz jak pozbyć się kredytu we frankach

Kredyt we frankach szwajcarskich okazał się błędem? Tę sytuację da się rozwiązać. Nasza kancelaria pomoże Ci w rozpoznaniu, czy umowa kredytowa została sporządzona poprawnie, czy zawiera postanowienia niezgodne z prawem, które pozwolą unieważnić umowę lub część jej zapisów. Pomożemy również w “odfrankowieniu” zaciągniętego kredytu i odzyskaniu nadpłaconych rat.

Pomimo początkowych zalet kredytu we frankach, okazało się, że zagrożenia przewyższyły oferowane szanse. Sprawdź, co możesz zrobić, aby uwolnić się od niekorzystnej umowy frankowej.

Możliwe rozstrzygnięcia sprawy

Unieważnienie umowy kredytowej

Takie rozwiązanie skutkuje uznaniem umowy waloryzowanej kursem waluty obcej za nieważną. To oznacza, że jej wady prawne wykluczają jej dalsze wykonywanie, a obie strony sporu zostają zobowiązane do zwrotu świadczeń. Taka umowa nie wywołuje skutków prawnych – jest traktowana, jakby nigdy nie była zawarta.

"Odfrankowienie" umowy kredytowej

Tak zwane “odfrankowienie” to sytuacja, kiedy z kredytu usunięte zostają wadliwe klauzule waloryzacyjne. To oznacza, że umowa może być nadal wykonywana, jednak wyłącznie jako korzystnie przeliczony kredyt złotowy. W takiej sytuacji bank jest zobowiązany do zwrotu nadpłaconych wcześniej prowizji i rat z tytułu waloryzacji. W efekcie saldo zadłużenia zaczyna spadać i przestaje być zależne od kursu franka szwajcarskiego.

Zwrot nadpłaconych rat, zawyżonych spredów, składek

To rozwiązanie sprawia, że bank zobowiązany jest do zwrócenia nadpłaty rat, zawyżonych spredów i niesłusznie pobranych składek z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Sprawdź jak pomogliśmy frankowiczom

 • SPRAWA NA 683 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 328 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 205 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 188 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 38 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 92 TYS. ZŁ

 • SPRAWA NA 136 TYS. ZŁ

Opinie naszych klientów
 • Mec. Mroczyński poprowadził moją sprawę dotyczącą kredytu frankowego. Wszystkie kwestie były dokładnie i zrozumiale wytłumaczone, częsty kontakt, mimo baaardzo długich terminów sądowych, sprawiał, że czułam, że moja sprawa jest na prawdę dobrze obsługiwana. Bardzo dziękuję za wygraną w obu instancjach.
 • 2 beznadziejnie wyglądające sprawy z powództwa firm leasingowych i ubezpieczeniowych został oddalone dzięki sprzeciwowy złożonemu przez Kancelarię i mecenasa Bartosza, pełen profesjonalizm! Do tego sprawny i miły kontakt w trakcie całości trwania spraw.
 • Korzystałam z usług kancelarii w sprawie dotyczącej legalizacji pobytu cudzoziemca. Adwokat, p. Markiewicz profesjonalny, zaangażowany w sprawę, zawsze wszystko na czas i bez stresu. Pozytywne zakończenie sprawy. Jestem zadowolona i szczerze polecam.
 • Wygrana precedensowa sprawa z dużą spółką.
  Pomimo pierwszej sprawy tego typu w naszym kraju. Pan Krzysztof od samego początku był pewien zwycięstwa w mojej sprawie.
  Bardzo dziękuje Panu Krzysztofowi i wszystkim zaangażowanym osobom z Kancelarii Adwokackiej Pana Krzysztofa.
  Polecam wszystkim

 • Korzystam z usług kancelarii od kilku lat, głównie w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej a także w sprawach cywilnych. Nigdy się nie zawiodłem. Kompetentni, fachowi i doświadczeni prawnicy – niczego nie trzeba więcej.
 • Polecam z calego serca Mecenasa Krzysztofa Śpiewaka. Odpowiedzialne i profesjonalne podejscie do klienta i spraw, a mialem ich kilka m.in. rozwodowa i kontakty z dzieckiem. Wszystkie zakonczone sukcesem dla mnie! Jestem bardzo zadowolony i BARDZO POLECAM!
 • Z całego serca polecam kancelarię Pana Krzysztofa. Pełen profesjonalizm, rzetelne i indywidualne podejście do sprawy. Bardzo dobry adwokat oraz negocjator. Bez zastanowienia powierzyłbym mu kolejną sprawę ;)
 • Pan Śpiewak prowadził moją sprawę przeciwko wiodącej stacji telewizyjnej. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Mecenas pomógł mi zawrzeć ugodę i szybko uzyskać należne mi pieniądze. Polecam!
   

Jak pozbyć się kredytu frankowego krok po kroku

Kancelaria frankowa Poznań

Analiza umowy

W pierwszej kolejności zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego omówimy wszystkie aspekty konkretnej sprawy. Analizie poddawana jest umowa oraz pozostałe dokumenty, które Frankowicz uzyskał od banku na przestrzeni lat. W trakcie spotkania dowiesz się, jaką mniej więcej kwotę możesz uzyskać w wyniku wytoczenia powództwa przeciwko bankowi.

Podpisanie umowy o prowadzenie sprawy

Jeżeli zdecydujecie się Państwo zlecić prowadzenie swojej sprawy naszej Kancelarii, podpiszemy umowę. Chcielibyśmy, żeby cały proces i współpraca z nami była dla Państwa maksymalnie transparentna. Umowę możemy zawrzeć zdalnie lub na spotkaniu w siedzibie Kancelarii.

Analiza i obliczenie należnej Państwu kwoty

Bezpośrednio po podpisaniu umowy skontaktujemy się w Waszym imieniu z Bankiem celem uzyskania ewentualnie brakujących dokumentów. Po ich uzyskaniu będziemy w stanie z dużą dokładnością wyliczyć jaką kwotę możemy dla Państwa uzyskać w procesie.

Przygotowanie pozwu

Niezwłocznie po uzyskaniu potrzebnych dokumentów przygotujemy pozew i złożymy go w Państwa imieniu. O wszystkich czynnościach będziecie Państwo na bieżąco informowani.

Proces sądowy

Po złożeniu pozwu Sąd zarządzi doręczenie go Bankowi oraz wyznaczy mu termin na złożenie stosownej odpowiedzi. Tę i dalszą korespondencję z Sądem oraz bankiem lub jego pełnomocnikiem poprowadzimy my, abyście Państwo mogli spokojnie zająć się swoimi sprawami i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Rozliczenie z bankiem czyli doprowadzenie sprawy do końca

Po uzyskaniu korzystnego dla Państwa wyroku nasza praca się nie kończy. Pomożemy Państwu uzyskać od banku zapłatę zasądzonych przez Sąd środków. W razie potrzeby poprowadzimy również (bez dodatkowych opłat z Państwa strony) postępowanie egzekucyjne z udziałem skutecznego komornika sądowego.

Szukasz kancelarii frankowej w Poznaniu?

Skontaktuj się z nami już teraz i umów się na spotkanie.

Nasza kancelaria frankowa pomoże Ci w rozpoznaniu, czy umowa kredytowa została sporządzona poprawnie, czy zawiera zapisy z nielegalnymi postanowieniami, które pozwolą unieważnić umowę lub część jej zapisów. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co możesz zrobić, aby uwolnić się od kredytu we frankach.

Pon – Pt 09:00-17:00
Bartłomiej Markiewicz: 697 566 050
Bartosz Mroczyński: 660 952 311
Krzysztof Śpiewak: 602 853 470