Kategoria

Prawo autorskie

Prawo autorskie — porady prawne

Szukasz porady prawnej na temat prawa autorskiego? Przeczytaj nasze wpisy, poruszające tę tematykę. Znajdziesz w nich dawkę fachowej wiedzy, z uwzględnieniem obecnego stanu prawnego. W przygotowanych artykułach uwzględniamy między innymi kwestie takie, jak zgoda na rozpowszechnianie wizerunku.
We wpisach wyjaśniamy wątpliwości prawa autorskiego, jednej z dyscyplin prawa cywilnego. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej profesjonalnie przygotowany artykuł nie zastąpi konsultacji z prawnikiem. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące konkretnego zagadnienia z obszaru prawa autorskiego, najlepszą opcją będzie kontakt z kancelarią prawną. Dzięki temu możliwe będzie uwzględnienie wszystkich indywidualnych okoliczności, których nie sposób uwzględnić we wpisach, a które bardzo często mają wpływ na przebieg sprawy i jej rozstrzygnięcie.

Co to plagiat

Co to plagiat — definicja i odpowiedzialność prawna

Co to plagiat — definicja i odpowiedzialność prawna Powszechny dostęp do Internetu i możliwość zdobywania wiedzy z różnych źródeł sprawiły, że zjawisko plagiatu staje się coraz powszechniejsze. W niniejszym artykule weryfikujemy, co to plagiat. Dodatkowo tłumaczymy, w jakich sytuacjach skorzystanie z cudzego dzieła jest dozwolone. Co to plagiat? W polskim prawie autorskim nie ma jednoznacznej...

Kategorie wpisów