Loading...
Aktualności

Zawieszenie spółki z o.o. – jak zawiesić działalności spółki?

19 września 2022|Prawo gospodarcze|

Zawieszenie spółki z o.o. może być koniecznością, kiedy nie przynosi ona zysków lub koszty jej działania są zbyt wysokie. Zawieszenie działalności spółki jest też kołem ratunkowym, zanim podejmie się decyzje o jej ewentualnej likwidacji. Zobacz, jak zawiesić działalność spółki!

Zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem a ustalenie kontaktów – różnice

6 września 2022|Prawo rodzinne|

Zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem oraz ustalenie jest dosyć powszechnym zagadnieniem. Dzieje się to przede wszystkim, kiedy rodzice dziecka rozwodzą się i należy ustalić, w jaki sposób będzie wyglądało utrzymywanie kontaktów z dzieckiem. Zobacz, na czym polega różnica i jak można je uzyskać!

Ubezwłasnowolnienie alkoholika – kiedy jest to możliwe i jak to zrobić?

4 sierpnia 2022|Prawo rodzinne|

Kiedy działanie osoby uzależnionej może przynieść konsekwencje dla jego bliskich, możliwe jest ubezwłasnowolnienie alkoholika, które następuje na wniosek członków jego rodziny. Co ma na celu ta procedura i jak ją przeprowadzić? Czy przymusowe leczenie odwykowe jest możliwe? Dowiesz się z tego artykułu!

Podział majątku po rozwodzie – o czym należy wiedzieć?

7 lipca 2022|Prawo rodzinne|

Jeśli chodzi o podział majątku wspólnego małżonków, jest to jedna z najbardziej skomplikowanych spraw, zarówno prawnie, jak i w rzeczywistym przebiegu. Podział majątku może zostać ustalony między małżonkami, czyli polubownie, lub może zostać rozstrzygnięty na drodze sądowej. Dowiedz się, co oznacza ustawowa wspólność majątkowa małżeńska.

Podwyższenie kapitału zakładowego – na co zwrócić uwagę?

2 czerwca 2022|Prawo gospodarcze|

Do funkcjonowania każdej spółki z.o.o., akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej konieczny jest kapitał zakładowy. O tym, jakie minimalne kwoty muszą stanowić kapitał zakładowy, informują nas przepisy Kodeksu spółek handlowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są sposoby na podwyższenie kapitału spółki.

Kontrakt menedżerski w spółce – na czym polega?

26 kwietnia 2022|Prawo gospodarcze|

Jak sama nazwa wskazuje, taka forma zatrudnienia jest kierowana do osób posiadających wysokie kwalifikacje, często zajmujących stanowiska kierownicze. Co ważne, pojęcia kontraktu polskie prawo nie definiuje. To oznacza, że umowa kontraktu menadżerskiego należy do tak zwanych umów nienazwanych.

Tagi

Blog prawniczy sm adwokaci

Nasz blog prawniczy to miejsce, w którym w prosty i szczegółowy sposób przybliżamy zagadnienia prawne. Artykuły nie zastąpią osobistego doradztwa adwokackiego w kancelarii, ale pomogą zorientować się w temacie i przygotować się do podjęcia konkretnych działań. Na blogu prawniczym znajdą Państwo artykuły m.in. z zakresu prawa cywilnego, karnego czy gospodarczego oraz informację dotyczące rozwodów. Jeśli szukasz informacji o takich zagadnieniach, odwiedź nasz blog prawniczy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji – zadzwoń do nas, napisz e-mail bądź wyślij formularz kontaktowy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Przejdź do góry